ART / Lithographs / Litograph in colors 9344131
*
nr 934 4131
Gösta Fougstedt
(f. 1906), Sverige
Gösta Fougstedt (b. 1906), fotbollsspelare, 55/300, subject: 38x55,
LITOGRAPH IN COLORS, Gösta Fougstedt (f. 1906), fotbollsspelare, 55/300, motivet: 38x55
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday January 12 2015
at 18:17:16
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/1 16:33:49
1
100 kr
12/1 16:52:55
2
Vinnande bud
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotbollsspelare färglitografi grafik gösta fougstedt litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45
-
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46
*
Gösta Fougstedt
Read more about e-auktion
nr 934 4131
Gösta Fougstedt
(f. 1906), Sverige
Gösta Fougstedt (b. 1906), fotbollsspelare, 55/300, subject: 38x55,
LITOGRAPH IN COLORS, Gösta Fougstedt (f. 1906), fotbollsspelare, 55/300, motivet: 38x55
Estimate: | 500 |
---|---|
Sold: | SEK 150 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
2/1 16:33:49 | 1 | 100 kr |
12/1 16:52:55 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotbollsspelare färglitografi grafik gösta fougstedt litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:37 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:01 -
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 20:45 -
7235 LITOGRAPH IN C..
Elis Ã…slund (1872-1956), Sweden. Mountains. Signed..//
Auction ends
this Monday
20 maj at 19:46